Sık Sorulan Sorular

TEMA Vakfına bağışı neye göre yapıyorsunuz?

TEMA Vakfına bağışı, e-dergi satışlarından elde ettiğimiz kârın %50’sini biriktirerek yapmaktayız. Söylenti Dergi olarak, bir dergi satışından 4₺ kâr elde etmekteyiz. Bunun yarısı TEMA Vakfına bağışa, diğer yarısı ise bu projeyi duyurma ve Söylenti Dergi alt yapısına gitmektedir.

TEMA Vakfına bağışı ne zaman yapıyorsunuz?

TEMA Vakfına bağışları, toplamda 100 fidan olduğu anda yapacağız. Şu anda TEMA Vakfında bir ağaç 12₺ tutmaktadır. Yani bir fidan için, altı farklı okura ulaşmamız gerekiyor. Her hafta güncel sayımızı yazdığımız soylentidergi.com ana sayfasından sayaca bakarak kaç fidanda olduğumuzu görebilirsiniz.

Söylenti Dergi’yi Nasıl Satın Alırım?

Söylenti Dergi’yi e-dergi.soylentidergi.com ana sayfasında yer alan satın al butonundan Shopier satın alma sayfasına yönlenerek satın alabilirsiniz. Satın aldıktan sonra 24 saat içinde size bir kullanıcı adı ve şifre gelecektir. Bununla e-dergi.soylentidergi.com ana sayfasında yer alan giriş yap butonundan giriş yaparak dergiyi okumaya başlayabilirsiniz.

Söylenti Dergi E-Sayısı Ne Kadar?

Söylenti Dergi e- Sayısı 5₺’dir. Ödemiş olduğunuz 5₺ bizim ilk çıktığımız günden bu yana uyguladığımız fiyat politikasından gelmektedir. Söylenti Dergi olarak bu güne kadar birçok sayımız bu fiyata çıkmıştır.

TEMA Vakfı’na Bağış Nasıl Yapılacak?

Söylenti Dergi e- sayılarını satın aldığınızda ödemiş olduğunuz ücretin yarısı TEMA Vakfına bağışlanacaktır. Bunun uyguluyor olmamızın sebebi basılı dergi sürecinde kitabevlerinin bizden aldığı yüzde elli komisyonu, daha güzel bir işe harcıyor olmak. Eğer yeterli miktar birikirse okurlar ve yazarlar ile toplu bir buluşma ile ağaçlarımızı ekmek istiyoruz.

Ücretin diğer yarısı ne olacak?

Söylenti Dergi olarak sürekli dergimizi geliştirmek, yeni işlere imza atmak istiyoruz. Bu yüzden şu anda sitemizin sunucu masraflarını kendi ödeyebilmesi ve devamında da mobil uygulama olarak okurumuza kavuşmak istiyoruz.

Söylenti Dergi e-sayıları iade edilebilir mi?

Hiçbir dijital ürünün iadesinin gerçekleşemediği gibi e-sayılarımızın iadesi bulunmamaktadır. Bu yüzden lütfen iade talebinde bulunmayınız.

Söylenti Dergi e-sayısı için iletilen hesap iki farklı kişi tarafından kullanılabilir mi?

Diğer tüm dijital yayın kanallarında olduğu gibi “Aynı IP üzerinden” birden fazla kişi tarafından kullanılabilir. Fakat farklı ip kullanımı (multi-kullanıcı) tespiti yapılan hesaplar iade yapılmaksızın silinir.

Söylenti Dergi e-sayısı kopyalanırsa ne olur?

Her yayın gibi bizim de kendimize ait telif ve hukuki haklarımız bulunmaktadır. Bu yüzden kopyalama tespiti halinde ip adresi ve diğer kullanıcı bilgileri yetkili mecralar ile paylaşılacaktır.